עמוד ראשי פורום קריית השרון - מזרח נתניה
של התושבים, ע"י התושבים ועבור התושבים!

שאלות נפוצותשאלות נפוצות   חיפושחיפוש   רשימת חבריםרשימת חברים   קבוצות משתמשיםקבוצות משתמשים   הרשמההרשמה 
 כרטיס אישיכרטיס אישי   התחבר כדי לבדוק מסרים אישייםהתחבר כדי לבדוק מסרים אישיים   התחברהתחבר 
הודעות אחרונות

קיר אקוסטי רעש מהרכבת ???

שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> הכיכר המרכזית
צפה בנושא הקודם :: צפה בנושא הבא  
מחבר הודעה
kislevsk
בא לקרייה תושב חדש
בא לקרייה תושב חדש

הצטרף בתאריך: 28/04/2010 ב- 10:52:50

הודעהנשלח: ב' 06 14, 2010 10:10 pm    
כותרת הודעה: קיר אקוסטי רעש מהרכבת ???
תגובה עם ציטוט

אני יודע שיש ויכוח בין העירייה לרכבת ישראל אבל זה לא אמור לעניין אותנו (משלמיי המיסים)

למה אנחנו לא לוחצים בנושא כאוב זה האם מישהו מדד את הרעש שעושה רכבת המשא בשעות 23:00 , 12:00 וגם אחריי 1 בלילה.

אני גר באמצע בין לנטוס לדגניה וזה נשמע חזק ומזעזע אז איך חיים האנשים שגרים על לנטוס כנראה שהם שמים אטמיי אוזניים במשך כל הלילה.
צריך להאבק חזק בעיניין הקיר האקוסטי אחרת זה לא יתקדם לעולם !
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי שלח דואל
elyagon
תושב מאתגר
תושב מאתגר

הצטרף בתאריך: 13/09/2009 ב- 12:50:04

הודעהנשלח: ג' 06 15, 2010 12:22 am    
כותרת הודעה: Re: קיר אקוסטי רעש מהרכבת ???
תגובה עם ציטוט

kislevsk כתב:
אני יודע שיש ויכוח בין העירייה לרכבת ישראל אבל זה לא אמור לעניין אותנו (משלמיי המיסים)

למה אנחנו לא לוחצים בנושא כאוב זה האם מישהו מדד את הרעש שעושה רכבת המשא בשעות 23:00 , 12:00 וגם אחריי 1 בלילה.

אני גר באמצע בין לנטוס לדגניה וזה נשמע חזק ומזעזע אז איך חיים האנשים שגרים על לנטוס כנראה שהם שמים אטמיי אוזניים במשך כל הלילה.
צריך להאבק חזק בעיניין הקיר האקוסטי אחרת זה לא יתקדם לעולם !

מה אתה מציע לעשות במסגרת המאבק?
kislevsk
בא לקרייה תושב חדש
בא לקרייה תושב חדש

הודעהנשלח: ג' 06 15, 2010 7:53 am    
כותרת הודעה: קודם כל אני צריך לשמוע מהוועד של השכונה
תגובה עם ציטוט

האם הנושא נמצא בכלל על סדר היום.

ואם לא אנחנו התושבים צריכים להתארגן איכשהו מול הרשויות, אני מאמין שתיהיה היענות לנושא זה.
אני נוסע במקומות אחרים במדינה ואני מקנא כשאני רואה קירות אקוסטיים אחרים מה לא מגיע לנו לחיות בשקט ? והשאלה אם בשעות הלילה הרעש שסופגים התושבים ברחוב לנטוס לא חורג מהגבול שמותר בחוק ? צריך לבדוק זאת !
חזור למעלה
elyagon
תושב מאתגר
תושב מאתגר

הודעהנשלח: ג' 06 15, 2010 10:17 am    
כותרת הודעה: Re: קודם כל אני צריך לשמוע מהוועד של השכונה
תגובה עם ציטוט

kislevsk כתב:
האם הנושא נמצא בכלל על סדר היום.

ואם לא אנחנו התושבים צריכים להתארגן איכשהו מול הרשויות, אני מאמין שתיהיה היענות לנושא זה.
אני נוסע במקומות אחרים במדינה ואני מקנא כשאני רואה קירות אקוסטיים אחרים מה לא מגיע לנו לחיות בשקט ? והשאלה אם בשעות הלילה הרעש שסופגים התושבים ברחוב לנטוס לא חורג מהגבול שמותר בחוק ? צריך לבדוק זאת !

הנושא נמצא על סדר היום ועלה באופן מסודר בפגישות עם רכבת ישראל ועם עירית נתניה/חל"ת. הבעיה ידועה. גם הפתרון ידוע. וכך גם העובדה שכסף לביצוע אין. בעניין זה הכלל שקובע במדינתנו הוא מי שצועק יותר חזק מקבל.

כשאתה אומר "להתארגן איכשהו מול הרשויות", תהיה בבקשה יותר ספציפי ותסביר איך אתה מוכן לקדם את הרעיון שלך? אני באופן אישי לא סובל מהרעש אבל מוכן לתמוך בכל מאבק ציבורי בעניין זה, ואני ממתין בציפיה דרוכה להוראותיך.
kislevsk
בא לקרייה תושב חדש
בא לקרייה תושב חדש

הודעהנשלח: שבת 06 19, 2010 11:02 pm    
כותרת הודעה: מעניין למה וועד השכונה לא מגיב כלל ???
תגובה עם ציטוט

אני חושב שוועד שקידם הרבה דברים בשכונה שלנו אמור להגיב לדברים, וכנראה שיש לו מושג יותר ממני מה הצעדים הדרושים כדיי לקדם בעיה מורכבת כזאת ! אני מוכן לעזור בכל מה שצריך.

פתרון בעיית רעש הרכבת הוא צורך חשוב לכל תושביי השכונה.
וכמו שאמרתי אני לא יודע איך אנשים גרים ברחוב לנטוס ולא מקימים כל צעקה ?
חזור למעלה
עמיר פרי
תושב מאתגר
תושב מאתגר

הצטרף בתאריך: 05/09/2009 ב- 10:07:59

הודעהנשלח: א' 06 20, 2010 8:28 am    
כותרת הודעה: Re: מעניין למה וועד השכונה לא מגיב כלל ???
תגובה עם ציטוט

kislevsk כתב:
אני חושב שוועד שקידם הרבה דברים בשכונה שלנו אמור להגיב לדברים, וכנראה שיש לו מושג יותר ממני מה הצעדים הדרושים כדיי לקדם בעיה מורכבת כזאת ! אני מוכן לעזור בכל מה שצריך.

שלום רב
בנושא הקיר האקוסטי אנחנו לצערינו לא אנשי בשורות, גם נושא זה עלה בפגישתנו עם סגן ראש העיר מר אלי דלל בשבוע שעבר אך נמסר לנו כי מבחינת העירייה הקמת הקיר האקוסטי הוא באחריות הרכבת, ואין לעירייה בשלב זה כל אפשרות מעשית ללחוץ על הרכבת להקמת הקיר. מפנייה בעבר שנעשתה לרכבת ישראל נאמר כי הרכבת רואה בעיריית נתניה כאחראית להקמת הקיר היות ופסי הרכבת היו שם טרום בניית השכונה. אנו נבחן כיצד להמשיך את הטיפול בנושא זה מול הרשויות , נשמח לכל הצעת עזרה.

בברכה

עמיר פרי
וועד תושבי קרית השרון
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי
elyagon
תושב מאתגר
תושב מאתגר

הודעהנשלח: א' 06 20, 2010 11:08 am    
כותרת הודעה: Re: מעניין למה וועד השכונה לא מגיב כלל ???
תגובה עם ציטוט

עמיר פרי כתב:
kislevsk כתב:

שלום רב
בנושא הקיר האקוסטי אנחנו לצערינו לא אנשי בשורות, גם נושא זה עלה בפגישתנו עם סגן ראש העיר מר אלי דלל בשבוע שעבר אך נמסר לנו כי מבחינת העירייה הקמת הקיר האקוסטי הוא באחריות הרכבת, ואין לעירייה בשלב זה כל אפשרות מעשית ללחוץ על הרכבת להקמת הקיר. מפנייה בעבר שנעשתה לרכבת ישראל נאמר כי הרכבת רואה בעיריית נתניה כאחראית להקמת הקיר היות ופסי הרכבת היו שם טרום בניית השכונה. אנו נבחן כיצד להמשיך את הטיפול בנושא זה מול הרשויות , נשמח לכל הצעת עזרה.

בברכה

עמיר פרי
וועד תושבי קרית השרון

זה שהעירייה לא רוצה לבנות את הקיר על חשבונה לא אומר שזו לא חובתה על פי התב"ע הקיימת. מדובר במשחקי כוח בין העירייה לרכבת. עירית נתניה ממתינה בסבלנות לרגע בו הרכבת תזדקק לשירותיה או להסכמתה בעניין כלשהו שחשוב לרכבת (למשל הגדלת קו החוף ל 4 מסילות), ואז תאלץ את הרכבת לממן את בניית הקיר כולו או חלקו.

לפי תקנון תוכנית נת/750 הקיר האקוסטי באחריות היזם: דהיינו הועדה המקומית לתכנון ובנייה נתניה יוזמת התוכנית נת/750 . אני מצרף לינק לתקנון התוכנית. אל תבהלו, יש רק 15 עמודים בתקנון, ואני מפנה אותכם ספציפית לסעיף ט בעמ' 12 בו מצויינת במפורש חובת היזם (הועדה המקומית לתכנון ובנייה נתניה) לפתרון אקוסטי: "הוצאות למיגון סביבתי (אקוסטי/זיהום אויר) אם ידרשו יהיו על חשבון היזם"

http://www.mmi.gov.il/IturTabotData/takanonim/merkaz/4007985.pdf

בכל מקרה, הדרך לקבל קיר ובמהרה עוברת דרך המחאה האזרחית של התושבים. עדיין לא שמעתי רעיונות יצירתיים כיצד לקדם אותה.
aye4573
בא לקרייה תושב חדש
בא לקרייה תושב חדש

הצטרף בתאריך: 28/09/2009 ב- 19:44:53

הודעהנשלח: ג' 06 29, 2010 8:59 am    
כותרת הודעה: עם כל הכבוד לועד!
תגובה עם ציטוט

זה באמת מדהים! כותב כאן תושב שהוא מעוניין להצטרף לוועד על מנת לעזור ולקדם דברים ביחד ובשיתוף וכאן אומרים לו תגיד לנו מה אתה מציע לעשות?!
אז יכול להיות שאין לו רעיון ספציפי, אבל זה לא מה שחשוב! עצם המוכנות שלו להירתם היא החשובה ואתם נותנים לו להתמסמס בין האצבעות - ממש חבל!
אני מצפה מהועד שכמו שהוא ידע להקים קול צעקה בנוגע לחינוך ותחבורה ידאג גם להקים את הצעקה התקשורתית בנוגע לקיר האקוסטי!
בשביל מה אתם וועד? מתפקידכם להקים צעקה בכל נושא בוער ומציק לתושבי השכונה.
אני מאד מעריכה את העשייה שלכם ואין לי טענות באופן כללי, אך במקרה זה יש כאן עניין שצריך לקדם כפי שצויין כאן החוק מחייב את היזם אז קדימה ללחוץ בעניין! הצלחתם בחינוך, תצליחו גם בזה!!! והיפה הוא שאנשים מוכנים להירתם! וזה מצער שאתם ממסמסים זאת...
חזור למעלה
elyagon
תושב מאתגר
תושב מאתגר

הודעהנשלח: ג' 06 29, 2010 9:36 am    
כותרת הודעה: Re: עם כל הכבוד לועד!
תגובה עם ציטוט

aye4573 כתב:
זה באמת מדהים! כותב כאן תושב שהוא מעוניין להצטרף לוועד על מנת לעזור ולקדם דברים ביחד ובשיתוף וכאן אומרים לו תגיד לנו מה אתה מציע לעשות?!
אז יכול להיות שאין לו רעיון ספציפי, אבל זה לא מה שחשוב! עצם המוכנות שלו להירתם היא החשובה ואתם נותנים לו להתמסמס בין האצבעות - ממש חבל!
אני מצפה מהועד שכמו שהוא ידע להקים קול צעקה בנוגע לחינוך ותחבורה ידאג גם להקים את הצעקה התקשורתית בנוגע לקיר האקוסטי!
בשביל מה אתם וועד? מתפקידכם להקים צעקה בכל נושא בוער ומציק לתושבי השכונה.
אני מאד מעריכה את העשייה שלכם ואין לי טענות באופן כללי, אך במקרה זה יש כאן עניין שצריך לקדם כפי שצויין כאן החוק מחייב את היזם אז קדימה ללחוץ בעניין! הצלחתם בחינוך, תצליחו גם בזה!!! והיפה הוא שאנשים מוכנים להירתם! וזה מצער שאתם ממסמסים זאת...

אף אחד לא ממסמס, נהפוך הוא! בועד אין קוסמים. יש שם אנשים שיושבים וחושבים מה לעשות.
אם למישהו יש בעיה (למשל רעש מהרכבת או ריח של ביוב) אני מצפה ממנו שיעשה לפחות את הצעד הראשון בדרך לפתרון שלה, ולא "יזרוק הכל" על אנשים אחרים, נחמדים ואכפתניקים ככל שיהיו, ויישב בחיבוק ידיים. שייקח יוזמה ויקדם את העניין.
עמיר פרי
תושב מאתגר
תושב מאתגר

הצטרף בתאריך: 05/09/2009 ב- 10:07:59

הודעהנשלח: ג' 06 29, 2010 3:45 pm    
כותרת הודעה:
תגובה עם ציטוט

שלום רב
אני וחברי בוועד התושבים חושבים שלא ה"קמת הצעקה" היא החשובה אלא הגעה לפתרון הבעייה המציקה לתושבי השכונה. אנו בוחנים בשלב זה את הפתרונות האפשריים בנושא הקיר האקוסטי ומה תהייה הפעולה האפקטיבית ביותר בנושא, "הקמת הצעקה" אכן יכולה להיות אחד מהפתרונות האפשריים אך לא תעמוד בפני עצמה בפיתרון בעייה זו.

נשמח לקבלת כל עזרה או רעיון מתושבי השכונה, בנושא זה ובנושאים אחרים, דרך פורום התושבים או בפניות ישירות דרך המייל.

בברכה

עמיר פרי
וועד תושבי קרית השרון
חזור למעלה
imneo
בא לקרייה תושב חדש
בא לקרייה תושב חדש

הצטרף בתאריך: 17/09/2009 ב- 13:21:01

הודעהנשלח: ג' 07 06, 2010 1:47 pm    
כותרת הודעה: פנה עוד היום ל"אורלי וגיא"
תגובה עם ציטוט

פנה ל"אורלי וגיא" .
זה יעבוד מהר יותר מהסיפורים והמריחות של העיריה והמשרד לאיכות הסביבה.
מבינים רק בכח - אז נלחץ אותם בתקשורת.
חזור למעלה
צפה בכרטיס האישי של המשתמש שלח מסר אישי בקר באתר הבית של המשתמש
ron533
בא לקרייה תושב חדש
בא לקרייה תושב חדש

הצטרף בתאריך: 13/07/2010 ב- 10:06:11

הודעהנשלח: ג' 07 13, 2010 10:53 am    
כותרת הודעה:
תגובה עם ציטוט

שלום לכולם,

אני חדש בשכונה (אבל ותיק בנתניה) וסובל מאד מרעש הרכבת, גר ברחוב הגולן בקומה 7 עם קשר עין ישיר לרכבת ללא מיסוך (עצים או בניינים בחלק מתוואי המסילה),
ומאז שאני כאן אני פשוט לא ישן טוב בלילה בגלל הרעש החזק במיוחד מרכבות המשא הרועשות. גם ביום הרעש מפריע לא מעט.
(האם נעשה סקר של המשרד לאיכות הסביבה בנושא מטרד הרעש בעבר? הרי יש גבולות ברורים לתחום הרעש המותר.)

הרעיון להעלות את הנושא לתוכנית ציבורית כמו "אורלי וגיא" בהחלט נשמע טוב מאד, לתקשורת יש השפעה מוכחת ומהירה בד"כ בנושאים ציבוריים כאלה
(שכונה שלמה, או לפחות הרבה ממנה, שסובלת ממטרד רעש) ובמיוחד ב"פלונטרים" בירוקרטיים מלאכותיים כאלה,
שכן על פי הנאמר כאן עיריית נתניה, שזורקת את האחריות על הרכבת, היא האחראית הבלעדית לכך,
והגיוני שתתן מבעוד מועד דעתה לכך שהקימה שכונה חדשה (וגובה את מיסיה בשמחה) בסמוך לרכבת רועשת,
ועליה לבצע את הפתרון (הפתרון קיים, לא צריך להמציא את הגלגל) באופן מיידי.

[בניגוד לשדה התעופה בהרצליה, שהיה קיים רחוק מהבתים עוד לפני קום המדינה, ואז באו ובנו בתים כמעט על השדה והתושבים טענו שרועש ומסוכן להם מדי...
מגוחך בהתחשב בכך שהם בחרו לבנות ולגור כמעט על המסלולים, עכשיו רוצים לפנות את השדה. נראה לי שקשה יהיה לנו לפנות את הרכבת מכאן.]

כך גם לגבי התחבורה - ממשיכים לבנות וליישב כאן במרץ = עוד מיסים, אך התאמת תשתיות - אין!

בינתיים האזרח הקטן סובל, העירייה חוסכת כסף על סבלנו עד שמישהו ילחץ אותה לפינה (תביעה/תוכנית בתקשורת/בחירות...)
ובסוף אחרי שנסבול מספיק סבל מיותר - הפתרון ימומן. אולי בימינו.

דרך אגב, האם מלבד הקמת קיר אקוסטי מבטון, חשבו על הקמת סוללת עפר כמחסום רעש?
ייתכן שהקמתה זולה יותר (ללא בטון וחומרי בנייה מסורתיים) מהירה יותר, ירוקה יותר - אפשר ואף חובה לשתול עלייה צמחייה שתאחוז בחולות ותמנע העפתו ברוח ובגשמים,
הצמחייה תוסיף עוד אלמנט ממסך מהרעש, ותוסיף אסטטיקה - צבע ירוק לעיניים.
מלבד זאת היא גמישה להזזה או הריסה עתידית (אם וכשיבנו בסמוך את נתיבי איילון) וניתן להשתמש בעפר של הסוללה לבנייה מחודשת.

תודה,
רון
חזור למעלה
אבי ארד
תושב שאכפת לו
תושב שאכפת לו

הצטרף בתאריך: 17/09/2009 ב- 16:19:35

הודעהנשלח: שבת 07 17, 2010 8:24 pm    
כותרת הודעה: פתרונות באים לאחר לחץ, לחץ בא משימוש נכון בתקשורת
תגובה עם ציטוט

לאורך רחוב לנטוס יש בסך הכל כ30 בנינים.
אם מכל ועד של בניין תגייסו 150 שח' ותתלו שלט גדול המביע מחאה על הרעש מהרכבת.
זה יצור הד תקשורתי שיכול להגיע גם לתקשורת הארצית.

150 שח' מכל בניין, מבינים סימן שאלה סימן קריאה
השקעה זעומה עם אפקט מרשים.
בנוסף ניתן לתלות שלטים בכניסות לשכונה.
מגשר האר"י והשלום עבור הנהגים בכביש החוף, ועוד מקומות אסטרטגיים כיד הדמיון.

מצ"ב דוגמא משלטים שאורגנו עיי ועד השכונה במאבק המוצלח מול משה"ב

Uploaded with ImageShack.us
אל תחכו לניסים, תזמו ותצליחו. מגניב
חזור למעלה
הצג הודעות קודמות:   
שליחת הודעה חדשה   תגובה להודעה    עמוד ראשי -> הכיכר המרכזית כל הזמנים הם שעון ישראל (GMT + שעתיים)
עמוד 1 מתוך 1

עבור:  
אתה לא יכול לשלוח הודעות בפורום זה
אתה לא יכול להגיב להודעות בפורום זה
אתה לא יכול לערוך את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול למחוק את הודעותיך בפורום זה
אתה לא יכול להצביע למשאלים בפורום זה

תקנון הפורום

היכנסו לאתר התושבים KSharon.com